HAKKIMIZDA

Marmara Tanıtım Fuarcılık A.Ş., 1999 yılında fuar yapımcısı / düzenleyicisi bir firma olarak kurulmuştur. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) tarafından onaylanmış olan “Yurt İçinde Fuar Düzenleme Yetki Belgesi” sahibi firmalardandır.

Fuar yapımcısı/düzenleyicisi firma kimliği olarak “Yurtiçinde Uluslararası Fuarlar düzenlenmesi” “Yurtdışında fuarlar düzenlenmesi” “Yurtiçinde ulusal fuarlar düzenlenmesi” “Yurtiçinde bölgesel fuarlar düzenlenmesi” kimlikleri arasından kendisine en uygunu olan “Yurtiçinde Uluslararası Fuarlar düzenlenmesi” kimliği ile hareket etmiştir.

Yurtiçinde gerçekleştirdiği uluslararası fuarlar ile;

 • Sektörlerin yurtiçinde gelişmesini ve büyümesini sağlamak
 • Sektör temsilcilerinin global buluşmasına ülkemizde ev sahipliği yapmak
 • Alıcıların ve ziyaretçilerin dünyanın farklı ülkelerinde ülkemize gelmesini sağlayarak, ülkemiz firmalarının kendilerini daha güçlü tanıtmasını sağlamak
 • Fuar sektörünün fuarda gerçekleşen ticaret dışında, genel ekonomiye katkısı olan tüm imkanlarda ülkemizin faydalanmasını sağlamak

amaç ve hedefleri ile çalışmalar yapmaktadır.

Fuar düzenleme yetki belgesi sahibi olan firmalar arasında, 21 yıllık faaliyet süresi ile, en uzun süredir faaliyet gösteren firmalar arasında olan Marmara Tanıtım Fuarcılık, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Fuar Meclisi Komisyon üyesi firmalardan birisidir.

FUARLARIMIZ VE MARKALARIMIZ

ISAF
International Security, Automation and Fire Exhibition / Uluslararası Güvenlik, Otomasyon ve Yangın Fuarı

Marmara Tanıtım Fuarcılık’ın kurulduğu günden itibaren düzenlediği fuarı olan ISAF, alanında dünyanın en önemli ve değerli markalarından birisidir.

Kapsadığı sektörlerde dünyanın en bilinen fuarlarından olan ISAF, bugün aşağıdaki sektörle fuarlarının ana markasıdır.

 • ISAF Security Fuarı – Uluslararası Güvenlik Fuarı
 • ISAF Cyber Security Fuarı – Uluslararası Siber Güvenlik, Bilgi ve Ağ Güvenliği Fuarı
 • ISAF Smart Life Fuarı – Uluslararası Akıllı Yaşam ve Akıllı Binalar Fuarı
 • ISAF Fire&Rescue Fuarı – Uluslararası Yangın, Acil Durum, Arama-Kurtarma Fuarı
 • ISAF Safety&Health Fuarı – Uluslararası İş Güvenliği ve İş Sağlığı Fuarı
 • ISAF Exclusive – Güvenlik Fuarı ve Konferansı

IMEX
Mobility, Technology, IT,  Electronics Exhibition / Mobilite, Teknoloji, Bilişim ve Elektronik Fuarı

Dünyanın son dönemlerde en ön planda olan sektörlerini kapsayan IMEX, Marmara Tanıtım Fuarcılık’ın 2014 yılından itibaren projelendirdiği çok özel bir etkinliktir.

6 senelik süreçte bu alanda düzenlenen birçok uluslararası etkinlik yerinde ve uzaktan incelenmiş ve IMEX bu gözlemlerin ve tecrübelerin ışığında, önemli bir marka olarak 2020 yılında hayata geçirilmek üzere yapılandırılmıştır.

INTERPEX
Homeland Security, Law Enforcement Equipment and Cyber Security Exhibition / Ülke Güvenliği, Kolluk Kuvvetleri Ekipmanları ve Siber Güvenlik Fuarı

Noya Fuar Yapım A.Ş. markası olan INTERPEX, Marmara Tanıtım Fuarcılık işbirliği ve desteği ile düzenlenecek olan, yurtiçinde bu alanda düzenlenmiş ilk fuar olma özelliğindedir. INTERPEX, öncelikle ülkemize yakın bölgeler olmak üzere, dünyanın birçok ülkesinden resmi ve özel güvenlik teşkilatlarını sektör ile buluşturmayı hedefleyen çok özel bir etkinliktir.

DİĞER MARKALARIMIZ

BİZ FUARLARI
Turizm, Otel Ekipmanları, Cafe-Bar-Restaurant Ekipmanları, Havuz-Sauna ve Deniz Araçları sektörlerini kapsayan bizfuarları, 2003 yılından 2009 yılına kadar 6 yıl boyunca İzmir, Antalya, Ankara ve İstanbul’da olmak üzere 9 kez düzenlenmiştir.

2009 sonrasında marka olarak devir edilmiştir.

KENT’S FUARLARI
Belediye Ekipmanları, Kent Mobilyaları, Arıtma, Spor Tesisi ve Emlak sektörleri gibi çok özel sektörleri kapsayan kent’s fuarları, 2004 yılından 2008 yılına kadar olan 4 yıllık sürede İzmir, Antalya, Ankara ve İstanbul’da olmak üzere 9 kez düzenlenmiştir.

2008 sonrasında marka olarak devir edilmiştir.

LED&AYDINLATMA
2007 yılında İstanbul’da LED Fuarı olarak düzenlenmeye başlayan ve ilerleyen yıllarda LED&AYDINLATMA Fuarı olarak düzenlenmeye başlayan marka, yurtiçinde LED ürünlerinin henüz duyulmadığı dönemde projelendirilmiş ve ülkede çok önemli bir kesimi LED konusunda bilgilendirilmiştir.

LED&AYDINLATMA markası aşağıdaki markaları da kapsamaktadır.

 • LED&AYDINLATMA Fuarı
 • LED Konferansı
 • LED Yarışması

2017 sonrasında marka olarak devir edilmiştir.